Aktualności

Prudnik z nagrodą Ciocciola Orange

9 września w symbolicznej przestrzeni prudnickiego rynku spotkały się setki Prudniczan, by wspólnie celebrować wojewódzką inaugurację Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią...".

W ramach obchodów EDD w Muzeum Ziemi Prudnickiej otwarto również wystawę pt. „Spojrzenie przez gardinkę. Wielokulturowość Górnego Śląska na przykładzie Ziemi Prudnickiej". Na wystawie zaprezentowano przedmioty związane z wyposażeniem śląskiej kuchni, sprzęty z gospodarstw domowych z lat 1920-1960 oraz stroje śląskie z końca XIX i z I połowy XX w.

W ten sam weekend po raz dwudziesty pierwszy odbyły się prudnickie Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region. Odbywając się od kilku lat pod hasłem „Dom  i Ogród” i w tym roku dedykowane były branżom związanym z budową i wyposażeniem domu oraz zagospodarowaniem ogrodu. Udział w Targach wzięło blisko stu lokalnych, krajowych i zagranicznych Wystawców. 

Podczas uroczystego otwarcia Targów Krajowy Koordynator Polskiej Sieci Miast Cittaslow – Pan Artur Wrochna przekazał przedstawicielom Muzeum Ziemi Prudnickiej nagrodę główną przyznaną przez Jury obradujące w Rzymie w konkursie Ciocciola Orange organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Cittaslow  na „najlepsze praktyki miast Cittaslow” za projekt „Prudnik – miasto tkaczy, historia wątkiem pisana”.

 

prudnik cicciola 2