Aktualności

Promocja sieci Cittaslow w przygranicznych miejscowościach

Początek czerwca obfituje w wydarzenia w miastach sieci Cittaslow. W Prudniku na Opolszczyźnie odbyła się jubileuszowa, XX Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego, zaś w Bartoszycach „Bartkowy Jarmark Rękodzieła” w ramach międzynarodowych dni miasta.  Sieć miasteczek wspólnie z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego przygotowały podczas wydarzeń stoiska promocyjne.

Podczas wystawy w Prudniku prezentowane były regionalne produkty żywnościowe oraz atrakcje turystyczne regionu Warmii i Mazur m.in. oferta szlaku Green Velo, spa & wellness oraz tematyczne szlaki turystyczne. Nie zabrakło materiałów promujących ofertę miasteczek Cittaslow z regionu. Prudnik świętowało XV-lecia współpracy z miastem Krnov, stąd wydarzenie ściągnęło wielu gości z Czech. Prezentowały się także delegacje z Niemiec i Ukrainy.

W Bartoszycach stoisko miasteczek Cittaslow wspierali rzemieślnicy z Nowego Miasta Lubawskiego, którzy oferowali wyroby z gliny oraz drewna.

Wydarzenia wypełniały kalendarz imprez promujących ofertę miasteczek Cittaslow. Kolejne stoiska sieci Cittaslow staną podczas lokalnych jarmarków w Dobrym Mieście, Rynie oraz Działdowie. Oferta miasteczek będzie prezentowana także 10 czerwca podczas wydarzenia RPO – Rozkręcamy Powszechny Optymizm w Bartoszycach.

 

prudnik 2 prudnik3 prudnik1