Wydarzenia

W Lidzbarku Welskim pokaż formę w triathlonie

Dbałość o tężyznę fizyczną i chęć skonfrontowania swojej formy z innymi. To powody, dla których miłośnicy aktywności fizycznej coraz częściej stają na starcie zawodów sportowych. Nie inaczej będzie w Lidzbarku w dniach 1–2 lipca podczas Triathlon Energy, czyli zawodów, w których uczestnicy zmierzą się ze sobą wpław, biegnąc i na dwóch kółkach.

Impreza w Lidzbarku swój debiut miała w 2016 roku. Przyciągnęła wtedy około 200 zawodników i jeszcze więcej kibiców. W tym roku, jak przewidują organizatorzy, w zawodach wystartuje o wiele więcej sportowców, nie tylko z Polski, ale także z innych krajów. Dlatego też zmieniono nieco jej formułę i zapewniono atrakcje, które po brzegi wypełnią aż dwa dni.

Główne zawody triathlonowe zostaną rozegrane w niedzielę. Rywalizacja odbędzie się w wodzie i na trasach rowerowej i biegowej na trzech zróżnicowanych pod względem długości dystansach, które metę będą miały na Stadionie Miejskim. Dodatkowo w zawodach będą brały udział także sztafety.

Oprócz oficjalnych zawodów organizatorzy przygotowali cały szereg innych atrakcji i mniejszych imprez towarzyszących. Już w sobotę dla osób lubiących wysiłek fizyczny, rywalizację oraz wspólne spędzanie czasu w rodzinnym gronie, przygotowano zawody biegowe Run for fun. Na starcie pojawią się rodzice ze swoimi pociechami, które wyznaczoną trasę będą pokonywać na rowerze lub hulajnodze. Spore emocje wzbudzą też II Mistrzostwa Świata w Cross Kajakach. Zawody będą miały charakter charytatywny, będzie można wziąć w nich udział po wrzuceniu symbolicznej kwoty do puszki.

Innym wydarzeniem, które poprzedzi zawody triathlonowe, będą warsztaty kulinarne. Do wspólnego gotowania staną mieszkańcy miasta i sami zawodnicy. Jak na warsztaty kulinarne przystało nie zabraknie także degustacji potraw, o co zadba już Ewa Malika finalistka znanego telewizyjnego programu kulinarnego.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej poświęconej zawodom.

 

Źródło: mazury.travel