Wydarzenia

Z kulturą o zdrowiu

Druga edycja Gołdap Festival „Na zdrowie kultura” zagości na terenie Mazurskich Tężni Solankowych w Gołdapi 1 czerwca 2019 roku. Impreza łączy promowanie zdrowego trybu życia z propozycjami różnych form obcowania z kulturą.

Szczególnie bogatą ofertę przygotowano dla najmłodszych z okazji ich święta. Strefa Dziecięca będzie działała w godz. 13.00-19.00. W Eko Zakątku zaplanowano m.in. teatralne zabawy tematyczne związane z ekologią i zdrowym stylem życia, interaktywne bajki o podobnej tematyce i warsztaty teatru lalkowego. Dla dzieci przygotowano także malowanie buziek, zabawy taneczne i dmuchaną zjeżdżalnię.

Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z zajęć w Strefie Aktywnej (w godz. 14.00-18.00), takich jak joga, fit dance czy „Zdrowy kręgosłup”. W Strefie Rozmów o Zdrowiu zaplanowano prelekcję fizjoterapeuty i spotkania na temat sposobów zdrowego odżywiania oraz uzyskania maksymalnej sprawności fizycznej. W Strefie Witalnej będzie można bezpłatnie zbadać krew i poziom cukru we krwi. Na głodnych i spragnionych będą czekały specjały kuchni regionalnej i jedzenie z food trucków.

Po części prozdrowotnej przyjdzie czas na część kulturalną imprezy. Podczas koncertu na scenie zaprezentują się trzy znane wokalistki, reprezentujące trzy artystyczne pokolenia. O godz. 17.00 zaśpiewa Bovska, o godz. 19.00 – Reni Jusis, a o godz. 21.00 – Izabela Trojanowska. Wstęp na całość imprezy będzie bezpłatny. Więcej informacji o jej programie można znaleźć na poświęconej jej stronie internetowej.

Źródło: mazury.travel

FESTIWAL ZDROWIA PLAKAT