Wydarzenia

Spełnią się wróżby i powieje grozą w Dobrym Mieście

Andrzejkowe zwyczaje wciąż pozostają żywe we współczesnym świecie, choć nie są już tak poważnie traktowane jak niegdyś. Na wróżby andrzejkowe w konwencji nieskrępowanej zabawy zaprasza 29 listopada 2016 roku Skansen Miejski w Dobrym Mieście.

Podczas wtorkowego wieczoru w kamienicy przy ul. Sowińskiego 11 zapanuje wyjątkowy klimat. Zadbają o to fachowcy od przepowiadania przyszłości i czytania w ludzkich losach. Jak mówi stare ludowe przysłowie: „Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście”. Dlatego kwestie matrymonialne będą szczególnie często tematem rozmów w skansenie.

Impreza rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa przynajmniej do 19.00. Zainteresowani płci obojga będą mogli skorzystać m.in. z wróżb Cyganki, która „prawdę im powie”, posiłkując się czarodziejską kulą, talią kart i losowaniem przepowiedni zapisanych na kartkach. Jak twierdzą zwolennicy kultywowania zwyczajów naszych przodków, wróżby uzyskane w andrzejkową noc naprawdę się sprawdzają.

A jeśli komuś z młodego pokolenia mało będzie niesamowitego klimatu, 2 grudnia może się wybrać do Salonu Artystycznego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego przy ul. Górnej 1a na Tajemniczą Noc z Duchami. Start gier i zabaw dla dzieci w wieku od siedmiu do dwunastu lat zaplanowano od godz. 20.00. Na imprezę obowiązują wcześniejsze zapisy.

Organizatorem wieczoru wróżb i nocy z duchami jest Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście. Więcej informacji o tych i innych imprezach proponowanych przez placówkę można znaleźć na jej stronie internetowej.

 

wrózby dobre miasto