Wydarzenia

Święto Chleba w Dobrym Mieście

To odwołanie się do trudu, kunsztu rolników i tradycji naszej kultury. To święto wieńczące porę żniw czyli Dożynki w których sołectwa z gminy Dobre Miasto zaprezentują ekspozycje plonów, piękno i dorobek swoich miejscowości.

Społeczności sołeckie uczestniczą w konkursach na najpiękniejsze stoisko wiejskie, wieniec, a także tradycyjne kulinaria: chleb, smalec, ogórki kiszone, miód. Po uroczystej Mszy Św. uczestnicy Dożynek przejdą barwnym korowodem prowadzonym przez Grupę Concordia Dobre Miasto pod kierunkiem Andrzeja Ilkiewicza na plac przy ulicy Górnej 24, gdzie rozpoczną się ceremonie dożynkowe. Oryginalnym wiejskim stoiskom, wystawie wieńców dożynkowych towarzyszyć będą występy artystyczne zespołów: Serduszka, Lelija pod kierunkiem Sylwii Pacholec- Rudol i Dariusza Ejsymonta, Kapela z Piotraszewa, Zespół Pieśni i Tańca Kalina z Bisztynka oraz gwiazda wieczoru Boyfriend.
Wszystkim atrakcjom towarzyszyć będą wystawy: Z kłosów naszej ziemi, wielkoformatowych tkanin z sizalu i bawełny Ewy Nogaj w Stodole Kultury, książek o tematyce kultury wiejskiej.
Dożynkowe Narodowe Czytanie
Dożynkom towarzyszy tegoroczna odsłona Narodowego Czytania w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury: Przedwiośnie – Stefana Żeromskiego i Antologia Niepodległości. Tradycyjnie zapraszamy do konkursu z nagrodami o literaturze polskiej.

Regulamin konkursu na chleb, smalec, ogórki, miód oraz stoisko wiejskie.

Regulamin konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w 2018 roku.

 

 

plakat DOŻYNK dobre miast 18