Wydarzenia

W Działdowie oddadzą poetycki hołd literatom

Przełom października i listopada to czas zadumy i wspominania tych, którzy odeszli. Jedną z form przybieranych przez takie wspomnienia są Zaduszki Poetyckie organizowane w Działdowie. Najbliższe odbędą się 4 listopada 2016 roku.

Na imprezę organizatorzy zapraszają o godz. 18.00 do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (ul. Jagiełły 13). W trakcie widowiska słowno-muzycznego zostanie przypomnianych dwunastu twórców słowa, związanych z Działdowem i okolicami. Nastrój zbudują dodatkowo wiersze o tematyce zaduszkowej, odpowiednia oprawa muzyczna i przemyślana scenografia. Wstęp na zaduszkowe widowisko będzie bezpłatny.

Na scenie zaprezentują się poeci zrzeszeni w Stowarzyszeniu Działdowska Kuźnia Słowa, które wraz z Miejskim Domem Kultury w Działdowie organizuje piątkową imprezę. Podobnie jak w latach ubiegłych, recytowane przez nich wiersze zapewnią widzom wiele wzruszeń i poruszą czułe struny ich wrażliwości.

Działdowska Kuźnia Słowa działa od pięciu lat, realizując cele, wśród których są m.in.: promowanie regionalnych przedsięwzięć twórczych, prowadzenie działań integrującej lokalne środowisko artystyczne, edukacja kulturalna, organizowanie warsztatów, festiwali i konkursów artystycznych, wspieranie twórców, projektów i inicjatyw kulturalnych. Więcej informacji o Zaduszkach Poetyckich i działalności stowarzyszenia można znaleźć na jego profilu FB.