Wydarzenia

Festyn „Wstąp po zdrowie”

Festyn „Wstąp po zdrowie” to okazja do zaprezentowania całorocznej pracy instytucji, organizacji oraz innych grup działających w naszym mieście na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia. Na tegoroczny festyn zapraszamy 18 czerwca o godz. 14.00 do Parku Honorowych Dawców Krwi (Działdowo, ul. Wolności). Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Działdowa.

W ramach wydarzenia prowadzone będą działania informacyjno-edukacyjne w zakresie upowszechniania mody na niepalenie wśród dorosłych, przedstawiania zysków płynących z niepalenia oraz problemu biernego palenia, szczególnie w środowisku domowym. Można będzie uzyskać wiedzę o tym, jak chronić się przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze i innymi chorobami odzwierzęcymi. Będziemy rozmawiać o tym, jak utrzymać formę dzięki prawidłowemu odżywianiu. Poruszymy również tematykę uzależnień i będziemy promować aktywność fizyczną.

Podczas festynu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Nadii Ławickiej.

W realizacji tego przedsięwzięcia aktywnie uczestniczą różne grupy zawodowe i instytucje, takie jak: Urząd Miasta, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Szpital, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej, Policja, Szkoły, ZHP, MLEKOVITA, SKOK Stefczyka, Organizacje Pozarządowe, Stowarzyszenia i wszyscy, którym na sercu leży kształtowanie postaw wobec wartości zdrowia i zachowań zdrowotnych.
 
W programie:
         
punkty porad medycznych,
punkty pomiaru: ciśnienia, glukozy, cholesterolu,
pokazy udzielania pomocy przedlekarskiej,
punkty informacyjne i edukacyjne,
występy artystyczne lokalnych artystów,
turniej rodzinny,
mini park linowy,
strzelanie z łuku,
strzelanie z wiatrówki,
pokaz sprzętu strażackiego,
walki na bezpieczne miecze.

W razie niesprzyjającej pogody festyn zostanie przeniesiony do hali sportowej przy Gimnazjum nr 2, przy ul. Sportowej 1.

 

Plakat Wstąp po Zdrowie