Wydarzenia

„Druciany Krzyżyk” w Działdowie

„Druciany Krzyżyk” – słuchowisko wg opowiadania Krystyny Sztramskiej zrealizowane przez I Program Polskiego Radia.

Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zapraszają do wspólnego wysłuchania słuchowiska I Programu Polskiego Radia, według opowiadania „Druciany Krzyżyk” Krystyny Sztramskiej. W spotkaniu uczestniczyć będą dyrektor Teatru Polskiego Radia, reżyser spektaklu oraz autorka scenariusza.

Podczas ubiegłorocznych Powiatowych Wieczorów z Poezją znany aktor Marcin Troński przedstawił wraz z Krystyną Sztramską – autorką scenariusza, słuchowisko pod tytułem „Druciany Krzyżyk”. Sztuka opowiada o spotkaniu dwojga ludzi, których łączy wspólna przeszłość przypadająca na czasy ich młodości, ale ma też historię Działdowa w tle, a w szczególności historię działdowskego obozu. Niezwykłe jest to, że ta właśnie sztuka autorstwa naszej koleżanki ze Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa ujęła Marcina Trońskiego na tyle, że został jej reżyserem i przekonał do niej dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukułę. Powstało profesjonalne słuchowisko, które wkrótce będzie wyemitowane w ogólnopolskiej stacji radiowej – I Programie Polskiego Radia. Występują tam znakomici aktorzy, a słuchowisko jest niezwykle poruszające.
Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie, 25 kwietnia o godz. 18.00 na rozmowę z Krystyną Sztramską, Marcinem Trońskim i Januszem Kukułą oraz wspólne wysłuchanie nagrania.

Renata Buczyńska – prezes Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa

 

druciany krzyzyk