Wydarzenia

Spotkanie z literaturą w Lidzbarku Warmińskim

Zapraszamy na Konferencję CZY WOJNA JEST DLA DZIECI? LITERATURA WOJENNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, oraz na Spotkanie z Literaturą WOJNY DOROSŁYCH – HISTORIE DZIECI.

Wydarzenia odbędą się w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim – 17. września: Konferencja o godz. 14:00, Spotkanie z Literaturą o godz. 18:00. Konferencja jest skierowana do nauczycieli klas I-III, polonistów, historyków, bibliotekarzy, opiekunów świetlic, rodziców. Na wieczorne spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych.

W programie konferencji m.in: Wychowanie ku patriotyzmowi – wystąpienie i prezentacja Redaktor Naczelnej Wydawnictwa "Literatura" Wiesławy Jędrzejczykowej.
Konferencji i Spotkaniu z Literaturą będzie towarzyszyć ekspozycja książek i wystawa ilustracji do serii "Wojny dorosłych – historie dzieci".

Książki z tej serii przybliżają temat wojny w przystępny dla dziecka, zrozumiały sposób. Pierwszą książką była "Asiunia" Joanny Papuzińskiej, wydana we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. W kolejnych wydaniach serię rozszerzono o opowieści o losach współczesnych dziewczynek i chłopców, którzy wraz z rodzicami lub samotnie zmuszeni są uciekać z kraju ogarniętego wojną.

Podczas spotkań będzie możliwy zakup książek z dużymi rabatami do bibliotek szkolnych.
Uczestnicy dostaną KATALOG Wydawnictwa "Literatura" i materiały promocyjne.

Bliższe informacje i bezpłatne zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel. 517 262 146.

 

Plakat Konferencja Czy wojna jest dla dzieci