Wydarzenia

Ku czci Kopernika biegaj w Lidzbarku Warmińskim

Sukces ubiegłorocznego Biegu Kopernika w Lidzbarku Warmińskim zachęcił organizatorów do poszerzenia formuły zawodów. Tak narodził się Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika, którego pierwszą odsłonę zaplanowano na 15 kwietnia 2018 roku.

W ramach festiwalu odbędą się biegi dla dorosłych na 5 km i 10 km oraz biegi dla dzieci (dystans około 400 m). Start i metę wszystkich wyznaczono na lidzbarskim rynku przy ul. Hożej. Trasa (atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki) powiedzie ulicami miasta i będzie miała formę pętli o długości 5 km (zawodnicy biegnący na 10 km pokonają ją dwa razy). Biuro zawodów zostanie zlokalizowane w hotelu Krasicki (pl. Zamkowy 1) i będzie czynne 14 kwietnia w godz. 13.00-19.00 i 15 kwietnia w godz. 7.00-10.30. Organizatorzy zachęcają do odbioru pakietów startowych pierwszego z tych dni.

Maksymalna liczba zawodników biorących udział w imprezie została ustalona na 990 osób. Dorośli na obu dystansach wystartują o godz. 11.00, zaś limit czasu przewidziany na pokonanie tras upłynie o godz. 12.30. Na nagrody może liczyć trójka najlepszych kobiet i mężczyzn w każdej z klasyfikacji (generalnej, w kategoriach wiekowych, mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego). Po zakończeniu biegów dorosłych przyjdzie czas na rywalizację najmłodszych. Ich starty przewidziano na godz. 12.45 (5-8 lat) i 13.00 (9-13 lat).

Dla zawodników i kibiców zostaną przygotowane liczne dodatkowe atrakcje w miasteczku biegacza. Organizatorami festiwalu sportowego ku czci Kopernika są: firma DEM’a Promotion Polska oraz Urząd Miasta Lidzbark Warmiński. Wszelkie informacje o imprezie, wraz z możliwością zgłaszania udziału w niej, dostępne są na stronie internetowej pierwszego z organizatorów.

Źródło: mazury.travel