Wydarzenia

Wylicytuj rondo w Biskupcu

Możliwość nazwania ronda w centrum miasta własnym imieniem będzie główną atrakcją do wylicytowania w finale WOŚP w Biskupcu.
Rondo położone jest tuż przy Placu Wolności, centralnym punkcie miasta. Przebiega tędy droga krajowa nr 57, codziennie jeździ tu tysiące aut. Przez rok to rondo będzie nosiło imię osoby, która zaoferuje najwyższą kwotę przekazaną na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oczywiście ze względów formalnych nie jest możliwe prawne ustanowienie nowej nazwy dla ronda na rok – tłumaczy Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. – Ale ustawimy tu tabliczki z wylicytowaną nazwą. We wszystkich przekazach medialnych i w czasie organizowanych przez nas imprezach będziemy używać imienia fundatora – zapewnia burmistrz.
Licytacje w ramach WOŚP przeprowadzane będą od godz. 15 w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu. Będzie można wylicytować również wspólne występy i selfie na scenie z gwiazdami tegorocznych imprez w mieście i gminie (m.in. Mrozu, Boney M., Fun Factory), specjalny trening z siatkarzami pierwszoligowego AZS-u UWM Olsztyn oraz piłkarzami ręcznymi Warmii Traveland Olsztyn, udział w testach na fotelu pilota kierowców rajdowych Zbigniewa Staniszewskiego oraz Radka Typy, rejs z Piotrem Kulą, zdjęcie na okładce Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego, całoroczny VIP-owski karnet na imprezy przygotowywane przez Centrum Kultury, Turystyki i Sportu, bilety do Aquasfery, kolacje w restauracjach, upominki i gadżety ufundowane przez biskupieckich przedsiębiorców i wiele, wiele innych. - Licytacjom towarzyszyć będą występy artystyczne, będą działały kramy z drobniejszymi fantami i charytatywne kawiarenki przygotowane przez uczniów biskupieckich szkół – zapowiada szef biskupieckiego sztabu WOŚP Wojciech Hubacz.
W Centrum Kultury będzie można także kupić kalendarze ze zdjęciami zrobionymi w czasie ostatniego Warmińskiego Jarmarku Cittaslow w Biskupcu. Wtedy właśnie obecni na Placu Wolności mieszkańcy i turyści pozowali do portretów, z których teraz złożono mozaikę zdobiącą kalendarz.
Specjalne atrakcje zapowiadają także Biskupieckie Morsy, czyli grupa osób regularnie kąpiących się zimą w jeziorze Dadaj. – Wykąpiemy się na Placu Wolności, ale nie będzie to fontanna – mówi Andrzej Kołodyński, lider Biskupieckich Morsów. – Zachęcamy, żeby przyjść zobaczyć naszą niecodzienną kąpiel, a przy okazji wrzucić pieniądze do puszek wolontariuszy WOŚP.
Biskupieckie Morsy wraz miłośnikami biegania przygotowali także trasę, której przebycie będzie zasilało konto WOŚP. – Zamienimy kilometry na złotówki – mówi Andrzej Kołodyński. – Wytyczyliśmy w Parku Miejskim drogę, której przebycie: biegiem, marszem, truchtem, na sankach w obojętnie jakim tempie będziemy przeliczać na pieniądze, którymi zasilimy WOŚP. Na rozgrzewkę przygotujemy także zmagania crossfitowe.
Na zakończenie finału WOŚP w Biskupcu o godz. 20  wypuszczone zostanie światełko do nieba (przed budynkiem Centrum Kultury)
Na rzecz akcji będzie w tym roku będzie  pracowało 125 wolontariuszy. W ubiegłym  roku podczas 24 finału w Biskupcu zebrano rekordową kwotę 34 795,48 złotych.