News

Wybierz miasto

Rada Prezydencka Cittaslow obradowała w Izmirze

13 September 2022

Rada Prezydencka Cittaslow International z Prezydentem Mauro Migliorini (IT) i Wiceprezydentem Jackiem Kostką (PL) 3 września obradowała tym razem w Izmirze w Turcji, na zaproszenie burmistrza tego miasta Tunc Soyer.

Read more »

Narodowe Czytanie w Morągu

02 September 2022

W dniu 2 września 2022 roku na placu przed Kinem Narie, od godz. 11.00 do godz. 14.00 (z możliwością przedłużenia), odbędzie się Narodowe Czytanie, pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Read more »

Gminy Cittaslow aktywne w działaniach na rzecz czystego powietrza

21 July 2022

Problem jakości powietrza dotyka nie tylko regionów przemysłowych. Warmia i Mazury, jeśli chcą nadal utrzymywać miano „zielonych płuc Polski”, również muszą dbać o czyste powietrze. To, czym oddychamy, jest ważne nie tylko dla turystów ale również dla mieszkańców naszego regionu.

Read more »

Szynaka Meble Promotorem Przedsiębiorczości Rodzinnej

22 June 2022

7 czerwca we Wrocławiu odbyła się 5 edycja Kongresu Firm Rodzinnych, jednego z najważniejszych w kraju wydarzeń adresowanych do przedsiębiorców rodzinnych. ,,Odnowa od nowa” – to hasło przewodnie tegorocznego spotkania, którego tematyka dotyczyła odnajdywania się przedsiębiorców w dynamicznie zmieniającym się świecie, wstrząsanym przez zachodzące zamiany.

Read more »

Konkurs plastyczny na najciekawszy komiks

27 April 2022

Zapraszamy dzieci i młodzież z Gminy Biskupiec do udziału w konkursie na najciekawszy komiks.

Krajowa Sieć Miast Cittaslow obchodzi w tym roku swój jubileusz 15-lecia. Z tej okazji serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w kreatywnym konkursie. Jego przedmiotem jest wykonanie pracy plastycznej – komiksu nawiązującego do charakterystycznego znaku sieci miast Cittaslow – pomarańczowego ślimaka, idei Cittaslow oraz miasta Biskupiec.

Read more »

Najciekawszy gadżet Cittaslow

27 April 2022

Burmistrz Biskupca ogłasza konkurs na najciekawszy gadżet promocyjny z okazji 15-lecia Cittaslow.

Zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszy gadżet promocyjny z okazji 15-lecia Sieci Miast Cittaslow. Konkurs adresowany jest do lokalnych artystów i twórców. Materiał i forma z którego zrobiony będzie gadżet pozostaje w gestii autorów. Organizator powoła komisje konkursową, która wyłoni I, II i III miejsce. Zwycięska praca (I miejsce) reprezentować będzie Gminę Biskupiec podczas Festiwalu Miast Cittaslow w Prudniku biorąc udział w kolejny etapie konkursu. Prace należy dostarczyć do 16 maja do Urzędu Miejskiego w Biskupcu pok.33, III piętro.

Read more »

Po spotkaniu międzynarodowych władz sieci Cittaslow.

02 December 2021

Włoskie miasteczko Belluno gościło w ubiegłą sobotę (27.11.21r.) Międzynarodowy Komitet Koordynujący. Polską sieć Cittaslow reprezentowali Koordynator Krajowy Jacek Kostka, burmistrz Górowa Iławeckiego oraz burmistrzowie Lidzbarka, Działdowa i Sianowa (woj. zachodniopomorskie). Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który jest członkiem wspierającym ruchu, reprezentowała członek zarządu województwa Jolanta Piotrowska, która w swoim wystąpieniu podkreślała aktywną współpracę miasteczek Cittaslow w skali regionu, ale też całego kraju.

Read more »

Konsultacje - Miasta dobrego życia 2030. Program rozwoju miast

15 December 2021

Informujemy, że konsultacje Programu rozwoju miast Cittaslow trwają do 20. grudnia 2021r. włącznie. Zachęcamy Państwa do udziału.

Dobiegły końca prace nad projektem dokumentu "Miasta dobrego życia 2030. Program rozwoju miast sieci Cittaslow województwa warmińsko-mazurskiego". Został on dostosowany do zapisów krajowych i regionalnych dokumentów strategicznych odnoszących się bezpośrednio do funduszy Unii Europejskiej na lata 2021 - 2027 oraz do obowiązujących i projektowanych aktów prawnych dotyczących wdrażania wspomnianych funduszy. Wykorzystano w nim informacje i opinie pozyskane w trakcie konsultacji prowadzonych we wstępnej fazie przygotowań.

Read more »

Zagłosuj na nasz region w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny POT

22 October 2021

Ruszyło głosowanie na Certyfikat Internautów 2021 na Najlepszy Produkt Turystyczny Polskiej Organizacji Turystycznej. Kolejny raz w ramach konkursu POT wsłuchuje się w głos aktywnych w sieci turystów.

Read more »

Program rozwoju miast sieci Cittaslow

20 October 2021

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem jakim jest projekt „Programu rozwoju miast sieci Cittaslow województwa warmińsko- mazurskiego”.

Read more »

Czy regionalni przewodnicy PTTK znają Działdowo?

08 October 2021

W minioną sobotę (25 września 2021 r.) Działdowo odwiedziła grupa ok. 60 przedstawicieli Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie. Byli to doświadczeni przewodnicy po naszym regionie, a także 25 osób, które właśnie ukończyły kurs i podczas uroczystości zorganizowanej na działdowskim zamku, odbierały zdobyte certyfikaty i „blachy” przewodników.

Read more »

KOŁOMYJKA ZNACZY ŻYCIE. Koncert w Oranżerii Kultury

10 June 2021

Szanowni Państwo,

4 czerwca, wieczorem, na tarasie Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim miało miejsce spotkanie z muzyką dawnej Bojkowszczyzny.
Wybrzmiał koncert pieśni i utworów instrumentalnych wykonaniu zespołów:
Susidojki / Bobrowniczanie i Rodzinnej Kapeli Wasilewskich.

Read more »

Święto Dzieci w Biskupcu

10 June 2021

Amfiteatr Miejski zamienił się 1 czerwca w wielki plac zabaw wypełniony atrakcjami dla najmłodszych.

Biskupiec celebrował święto najmłodszych piknikiem rodzinnym w Amfiteatrze Miejskim.

Read more »

Nowomiejskie serca pomocy czekają na plastikowe nakrętki

18 March 2021

8 marca 2021 roku Burmistrz Józef Blank zaprosił do Urzędu Miejskiego Panie Katarzynę Trzcińską i Bożenę Dąbrowską ze Stowarzyszenia „Nowomiejska Akademia Kobiet”, aby podpisać umowę dotyczącą nieodpłatnego użyczenia zintegrowanych pojemników na plastikowe nakrętki, które zostały zainstalowane na terenie Zakątka Cittaslow, przy parkingu nad Drwęcą.

Read more »

Niespodzianka w dawnym kościele ewangelickim w Nowym Mieście Lubawskim

18 March 2021

Niespodzianką podczas realizacji prac budowlanych przy inwestycji pn. „Remont i przebudowa dawnego kościoła ewangelickiego w celu utworzenia Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Kultury” było okrycie malowideł na suficie budynku, o których wcześniej nie było wiedzy.

Read more »

Centrum Wsparcia Osób Potrzebujących i Ich Opiekunów - Murowana Goślina

24 November 2020

W Urzędzie Miasta i Gminy Murowane Goślina podpisane zostało porozumienie na mocy, którego powstanie Centrum Wsparcia Osób Potrzebujących i Ich Opiekunów wraz z Dziennym Domem Pomocy.

Read more »

Spotkanie światowej sieci miast Cittaslow

23 October 2020

Tegoroczne spotkanie światowej sieci miast Cittaslow odbyło się w ubiegłą sobotę 17 października we włoskim miasteczku Orvieto – siedzibie Stowarzyszenia. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa sesja plenarna transmitowana była zdalnie do ponad 20 krajów na całym świecie.

Read more »

Smaczny Tydzień Cittaslow w Sępopolu

05 October 2020

Tegoroczny Tydzień Cittaslow w Sępopolu, oprócz innych aktywności, stał pod znakiem zdrowego i tradycyjnego jedzenia, jakim są sępopolskie kołduny. To dlatego miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Urzędem Miejskim w Sępopolu zorganizowały spotkanie, na którym demonstrowano sposób wykonania tej potrawy oraz jej degustację.

Read more »

IX Rodzinny Piknik Rowerowy już za nami

05 October 2020

W niedzielę 27 września 2020 roku w ramach Tygodnia Cittaslow odbył się IX Rodzinny Piknik Rowerowy. W tym dniu na parking przed Miejskim Centrum Kultury w tej cyklicznej imprezie rekreacyjnej mimo niepewnej pogody przybyło prawie 70 uczestników.

Read more »

Niedziela Cittaslow w Nowym Mieście Lubawskim

05 October 2020

W niedzielę 27 września 2020 roku na parkingu przy ulicy Targowej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się festyn plenerowy Niedziela Cittaslow połączony ze "Świętem Pieczonego Ziemniaka", którego współorganizatorami byli: Referat Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich i Miejskie Centrum Kultury.

Read more »